Yürüyen Haşere İlaçlama

Yürüyen Haşereler; insan yerleşiminin olduğu her alanda varolan bir durumdur. Yürüyen haşerelerin türlerine göre farklı zararları bulunmaktadır. Bu haşereler gerek insan sağlığını tehtit etmekte gerek mobilya veya yapı bütünlüğüne zarar vermektedir. Haşereler ile mücadelenin olmadığı veya yeterli olmadığı alanlarda yürüyen haşerelerden kaynaklı bir çok olumsuzlukla karşılaşmak mümkündür.

Öncelikle insan gıdalarının hijyenini ve insan sağlığını direkt etkileyebilecek olan bu haşereler üzerlerinde sayısız mikrop, bakteri ve virüs taşımaktadır. Bu zararlıları insanların yaşam alanlarına taşımaktadırlar ve ölümcül sonuölara neden olabilecek hastalıklara sebep olmaktadırlar. 

Yürüyen haşereler ile etkili mücadele yapılması çok önemlidir. Acar STS olarak çevreye duyarlı ve sorunun çözümüne odaklı onaylanmış haşere ilaçları ile gerekli işlemlerin yapılmasını sağlıyoruz. Bünyemizde bulunan uzman ziraat mühendisleri ve kimyagerler ile deneyimli ve uzman bir ekibe sahibiz. Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalarımız ile İstanbul da haşere ilaçlama hizmetimizi profesyonel olarak sunmaktayız.

 

İSTANBUL HAŞERE İLAÇLAMA

HEMEN ARAYIN

(0212) 521 12 21

 

YÜRÜYEN HAŞERELER

 

 

HAMAM BÖCEĞİ 

Hamam böcekleri güney amerika kökenli, tropikal iklim şartlarında yaşayan bir haşere türüdür. Sıcak ve nemli iklimlerde yaşayan bu haşareler dünyada sanayi devriminin etkisi ile kıta değiştirerek avrupa ve sıcak iklime sahip tüm dünya bölgelerine yayılmıştır. Sıcak ve nemli ortamları sevmeleri nedeniyle günümüz şehir hayatında yuva yaptıkları alanlar yer altında bulunan şehir altyapı alanalarıdır. Kanalizasyon alanlarında yuva yapan bu haşereler insan sağlığını ciddi şekilde etkileyecek bir çok bakteri ve virüsü üzerinde taşır.

Gıda zehirlenmesine neden olan tükürükleri nedeniyle, üzerinde hamam böceği yürümüş ve salyasını bırakmış bir gıdayı yiyen kişide ciddi ishal ve mide problemlerine neden olur. Ayrıca yine insan sağlığını cidiişekilde etkileyecek olan dizanteri, salmonella, kolera gibi hastalıklarında taşıyıcısıdrlar. Hamam böcekleri çok hızlı bir şekilde çoğalabilmektedir. Bu sebeple hamam böceği sorununuz olduğunu düşünüyorsanız vakit kaybetmeden önlem almanız önemlidir. Aksi durumda inanılmaz sayılara ulaşan bir koloniye dönüşmeleri çok uzun sürmeyecektir.

 

 

KENE 

Keneler örümceğimsi sınıfına ait bir akar türüdür. Çengelli ayakları sayesinde vücuda kolayca yapışır ve başında bulunan organelleri aracışığıyla kan emerek beslenir. Sıcak kanlı hayvanların üzerine yapışan bir parazit türü olmasına rağmen insalarada yapışabilmektedir. Toprak alanlarda, çimenlik alanlarda, ağaçlık alanlarda sıklıkla bulunmaktadır. 

Keneler yoğunlukla sıcak havalarda yaygın olarak görülürler. Nisan-Eylül ayları arasında ki zaman dilimi kene mevsimi olarakta bilinmektedir. Kene ısırığı genellikle zararsız olsada bazı durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olmakta veya hayvalara bulaştırılan tehlikeli hastalıkların insana geçmesine neden olmaktadırlar. 

Kenelerin sebeb olduğu en tehlikeli hastalık Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'dir. Her kene türünden bulaşmayan bu hastalık insan sağlığı için ölümcül etkilere sahiptir. Dolayısı ile kene ısırığına maruz kaldıysanız kesinlikle ayırmak için uğraşmayın. Ama bu istenmeyen durumlara hiç maruz kalmamak için işinde uzman bir ilaçlama firması ile evinizin ve bahçenizin güvenliğini sağlayın. Acar STS olarak çevreye zarar vermeden doğru yöntemlerle keneler ile mücadele ediyoruz. 

 

 

TAHTA KURUSU

Tahta Kurusu;  günümüzde en ciddi haşere problemlerinin başındadır. Aşırı hızlı çoğalabilme yeteneğine sahip bu böcek türü bir hafta içinde 500 ila 1000 arası yumurta bırakabilmektedir. Çok ufak bir boyuta sahip oldukları için genellikle gözle görülmeleri oldukça zordur. Ev içerisinde ki mobilyalarda bıraktıkları izler görülebilmektedir. 

Tahtakurusu haşeresi insanları da ısırmaktadır. Tahtakurusu tarafından ısırılan insan sayısı oldukça fazladır. Bunun sebebi tahtakuruları enerji ihtiyaçlarını karşılamak için memelilerin kanlarını emmeye ihtiyaç duyarlar. Tahtakurusu ısırığı farklı alerjik etkilere sebep olabilmektedir. Hem sağlığınız hemde ahşap eşyalarınızın korunması için yaşam alanınızı tahtakurusu gibi haşerelerden mutlaka koruyun. 

Acar STS çevre sağlık sistemleri olarak tahtakurusu ile haşere mücadelesinde onaylı ilaçlar ile sertifikalı olarak hizmet veriyoruz.

 

 

ÖRÜMCEKLER

Örümcekler dünya üzerinde en geniş familya'ya sahip canlı türlerinden biridir. Zehirsiz olanları, zehirli ve ölümcül zehirli olan türleri vardır. Dünya üzerinde 43.244 örümcek türü olduğu bilinmektedir. Genellikle çevreye faydası olan örümcekler insanlar tarafından korkulan bir hayvandır. Türkiye de  çok fazla zararlı türü bulunmamasına rağmen iklim deişikliği etkileri ile beraber zehirli olan tür sayısı artmaktadır.

Örümcek ısırığının insan üzerinde kişiye göre değişen bir kaç alerjik etkisi vardır. Sadece çok zehirli olanların ısırığı yüksek hayati tehlikeyi oluşturur. Acar STS olarak çevreye duyarlı uygulamalarımız ile insan için zararlı olan tüm haşerelerin uzaklaştırılması için gerekli işlemleri yapıyoruz. İstanbul haşere firması arıyorsanız bize ulaşın.

 

 

PİRELER

Pireler evcil hayvanlarla birlikte insan yaşam alanlarına giren paraziter hayvanlardır. Sadece kedi veya köpek gibi evcil hayvanlarda bulunmazlar. Domuz, koyun, keçi, boğa ve dana gibi çiftlik hayvanları üzerinden de insan yaşam alanlarına ulaşırlar. Fare, sıçan, tilki ve sincap gibi vahşi yaşam hayvanlarında da bulunan yaygın bir parazit haşeresidir.

Pireler ısıran parazitler olduğu için insanlar için tedirginlik sebebi olurlar. Gözlede görülmeleri oldukça zor olan bu haşereler ısrdığı zaman çok önemli olmayan kaşıntı ve döküntüye sebep olmakatdırlar. Ancak yaşam alanı içinde gözle görülmeyen parazitlerin olması, bu parazitlerin giysilerinize ve gıdalarınıza ulaşacak olması hijyen açısından sorun oluşturur.

Bu sebeple pirelere karşı etkin bir koruma yöntemi geliştirmek önemlidir. Acar STS olarak pirelerle çevreye uygun ve duyarlı onaylanmış ilaçlar ile mücadele ediyor, evinizin hijyenini sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

 

 

KARINCA 

Karıncalar dünyanın en fazla nüfusa sahip canlılarının başında gelmektedir.Yeryüzünde ki her br insana karşılık 45 Milyon ila 1.5 Milyar arasında karınca yaşamaktadır. Karıncalar en ufak boşluktan dahi rahatlıkla insan yaşam alanlarına girebilir. Koloniler halinde yaşayan bu canlılar sürekli bir yiyecek ve gıda maddeleri arayışı içindedir. Genellikle evlerin mutfaklarında sıklıkla soruna neden olurlar ve her geçen gün artan sayıda gelmeye devam ederler.

Karıncalar gıdaları kirletebilir ve ısırıklarıyla can acıtıcı yaralara sebep olabilirler. Kirlenen gıdalar nedeniyle de insan bünyesinde rahatsızlıkların oluşmasına neden olurlar. Acar STS olarak hem çevreye çok faydalı olan bu canlıları hem de insan yaşam alanlarını koruyacak önlemler ile yaşamın dopal dengesine gelmesi için gerekli olan uygulamaları yapıyoruz.