Kemirgen ve Sürüngenler

Kemirgen Haşereler; insan yerleşiminin olduğu her alanda varolan bir durumdur. Kemirgen haşereler için şehir yaşamında ki en bilinen haşereler fare ve sıçanlardır. Tüm dünyada oldukça geniş bir nüfusa sahip olan fare familyasına üye olan kemirgenler ıslak, nemli ve sıcak alanlarda yaşamayı tercih ettikleri için şehirlerin altyapı kanallarına yuva yaparlar.

Buradan üzerlerinde bir çok bakteri ve virüs taşıyarak insan yaşam alanlarına gelirler. İnsan gıdalarını kirletir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler. Ayrıca fare ısırığı aynı derecede tehlikelidir. Verem, veba, kuduz gibi tehlikeli hastalıkların taşıyıcısı olan bu kemirgenler insanların evlerine girmekte ve onları çıkarmak çok zor olmaktadır. Esnek ve hızlı olan fareler aynı zamanda zeki hayvanlardır. Bu nedenle insanlar tarafından yakalanmaları kolay olmamaktadır.

Sürüngen Haşereler; şehir yaşamından çok kırsal bölgelerde yaşayan, doğa içinde bulunan ve yaşamayı tercih eden kişilerin sıklıkla kariılaştığı bir durumdur. Sürüngen familyası içinde ki en tehlikeli tür tabii yılandır. Ancak ülkemizde zehirli yılan sayısı asya, afrika ve amerika kıtalarında ki zehirli yılan sayısına nazaran çok düşüktür. fakat yinede zehirli yılanlar coğrafyamızda mevcuttur. 

Evinizin yakınında veya içinde eğer bir yılan bulunuyorsa gerekli bilgiye sahip değilseniz müdahale etmemeniz en doğrusudur. Bu alanda uzman kişilerden derhal destek almalısınız. 

Kemirgen ve sürüngen haşereler ile etkili mücadele yapılması çok önemlidir. Acar STS olarak çevreye duyarlı ve sorunun çözümüne odaklı onaylanmış haşere ilaçları ile gerekli işlemlerin yapılmasını sağlıyoruz. Bünyemizde bulunan uzman ziraat mühendisleri ve kimyagerler ile deneyimli ve uzman bir ekibe sahibiz. Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalarımız ile İstanbul da haşere ilaçlama hizmetimizi profesyonel olarak sunmaktayız.

 

İSTANBUL HAŞERE İLAÇLAMA

HEMEN ARAYIN

(0212) 521 12 21

 

KEMİRGEN & SÜRÜNGEN HAŞERELER

 

 

FARELER 

Fareler tüm dünyada kalabalık sürüler halinde yaşayan bir memeli türüdür. Hemen hemen her şeyi kemirebilen bir canlıdır. Oldukça güçlü olam ön dişleri ile zorlanmadan bir çok meteryali parçalayabilirler. Farelerin evinizde veya iş yerinizde olması oldukça sakıncalıdır. Genellikle insan gıdalarına erişmeye çalışan fareler mutfak bölümlerinde daha yoğun olurlar. Bu durumda sizin gıdalarınızı kirletir ve sağlığınız için ciddi tehtit oluştururlar.

Fareler orta çağ döneminde dünada meydana gelen veba salgınında asıl sebebidir. Hala günümüzde bu salgın hastalıkları bünyesinde taşıması nedeniyle insan yaşam alanlarında uzak tutulmaları önemlidir. Bu sebeple fareler ile etkin bir mücadele yapılmalıdır. 

Acar STS olarak çevreye duyarlı ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama yöntemlerimiz ile sorunun kaynağına yönelik ilaçlama hizmetimizle İstanbul ilaçlama faaliyetimizi sunuyoruz. 

 

 

YILANLAR

Yılanlar tüm dünyada en korkulan sürüngenlerin başında gelmektedir. Soğukkanlı olan bu hayvanlar görünüşleri itibariyle insanlar için korkutucu görünmektedir. Vahşi ve saldırgan olan yılanlar gerçektende korkulması gereken camlılardır. Türkiyede 17'si zehirli olmak üzere toplam 59 çeşit yılan türü bulunmaktadır. 

Genellikle tarlalara zarar veren kemirgenlerle beslendikleri için doğa ve insan açısından faydalı olsalarda yılanlar ile insanların yakın teması oldukça tehlikelidir. Eğer evinize veya bahçenize bir yılan girmiş ise gerekli müdahale yapılması için işinde uzman kişilerden destek alınmalıdır.

Acar STS olarak her türlü sürüngen ve zararlı haşere ile mücadelede doğru ve ekolojik yöntemler ile mücadele ediyoruz. İstanbul sürüngen mücadele hizmeti için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.